O festivalu Houseland

O festivalu

Největší indoor festival na východu ČechHouseland festival je největším indoor festivalem na východu Čech, který již 4 roky patří mezi stálice české taneční scény.

Vše začalo už v roce 2012, kdy byly první Houseland mejdany v litomyšlském Dance Clubu U Kolji, které fungují do dnes. Jenže my jsme chtěli našim fanouškům nabídnout něco ještě lepšího a většího a tak vznikl Houseland festival, který se původně odehrával v areálu motokárové Kart Arény. Na přelomu roku 2016/17 se nám však podařilo festival přesunout z původního areálu do nádherných a unikátních prostor státního zámku Litomyšl a tak započla nová éra tohoto eventu.

Na Houselandu již vystoupila většina předních českých DJs jako LUCCA, LAYDEE JANE, ORBITH, SUBGATE, CHRIS SADLER, TRÁVA či THIN & THICK, ale také několik zahraničních hostů z různých koutů světa jako RANCHATEK(SRB), HEATH HOLME(ES), JOSE V(ES), MARK HEYNINCK(BE), THE WILLERS BROTHERS(UK), ANGELO SCALICI(USA), ME & MY MONKEY(DE).

Za sebou máme již 7 úspěšných dílů, čeká nás ten 8. a jelikož se snažíme posouvat festival neustále dál a dál, a to hlavně díky Vám, našim návštěvníkům, tak i tentokrát to bude bomba. Těšit se můžete na 2 zahraniční headlinery, posílený zvuk, videomaping a celkově vylepšené audio-vizuální dojem!

Festival probíhá v areálu nádherného a unikatního státního zámku Litomyšl přímo v centru města Litomyšl. Díky této vyjímečné lokalitě a dramaturgii na bázi House a Techna jsme opravdu jediný taneční festival svého druhu na východu Čech s kapacitou až 2500 návštěvníků.

Litomyšl Zámek

Festival je zaměřen na elektronickou taneční hudbu (House a Techno). V rámci areálu je kromě Main stage, kde probíhá vystoupení hlavních hvězd, také vedlejší House stage, kde vystoupí méně známí, ale i tak velmi kvalitní DJs a producenti. Dohromady se vám na těchto dvou stage představí více jak 20 DJs.

Dramaturgie

Lístky na další Houseland Festival

Vyplň email a jako první se dozvíš o exkluzivním předprodeji, novinkách a zprávách ohledně festivalu, nemusíš se bát, nebudeme tě spamovat!

Kdy už konečně?

Dní Hodin Minut Sekund

Fotogalerie