O festivalu Houseland

O festivalu

Největší indoor festival na východu Čech


Houseland festival je největším indoor festivalem na východu Čech, který již od roku 2014 patří mezi stálice české taneční scény.

Vše začalo už v roce 2012, kdy byly první Houseland mejdany v litomyšlském Dance Clubu U Kolji, které fungují do dnes. Jenže my jsme chtěli našim fanouškům nabídnout něco ještě lepšího a většího a tak vznikl Houseland festival, který se původně odehrával v areálu motokárové Kart Arény. Na přelomu roku 2016/17 se nám však podařilo festival přesunout z původního areálu do nádherných a unikátních prostor státního zámku Litomyšl a tak započala nová éra tohoto eventu.

Na Houselandu pravidelně vystupují pečlivě vybraní zahraniční hosté z různých koutů světa. V minulosti jste mohli slyšet například MATT SASSARI (FR), JOE RED(ESP), RANCHATEK(SRB), HEATH HOLME(ES), JOSE V(ES), MARK HEYNINCK(BE), THE WILLERS BROTHERS(UK), ANGELO SCALICI(USA), ME & MY MONKEY(DE). Také zde vystoupila již většina předních českých DJs jako LUCCA, LAYDEE JANE, ORBITH, SUBGATE, CHRIS SADLER, MICHAEL C, TRÁVA, JB & FLESH či THIN & THICK.

Festival se neustále posouvá dál a to nejen obsazováním stále zvučnějších jmen, ale také po technické a vizuální stránce. To vše hlavně díky našim návštěvníkům! Děkujeme.

Festival probíhá v areálu nádherného a unikatního státního zámku Litomyšl přímo v centru města Litomyšl. Díky této vyjímečné lokalitě a dramaturgii na bázi House a Techna jsme opravdu jediný taneční festival svého druhu na východu Čech s kapacitou až 2500 návštěvníků.

Litomyšl Zámek

Festival je zaměřen na elektronickou taneční hudbu (House a Techno). V rámci areálu je kromě Main stage, kde probíhá vystoupení hlavních hvězd, také vedlejší House stage, kde vystoupí méně známí, ale i tak velmi kvalitní DJs a producenti. Dohromady se vám na 9. díle představí více jak 17 vystupujích.

Dramaturgie

Lístky na další Houseland Festival

Vyplň email a jako první se dozvíš o exkluzivním předprodeji, novinkách a zprávách ohledně festivalu, nemusíš se bát, nebudeme tě spamovat!

Kdy už konečně?

Dní Hodin Minut Sekund

Fotogalerie